Kiedy dochodzi do Ciebie, że zostałaś mamą

by Moni
kiedy dochodzi do ciebie że zostałaś mamą
 1. Najczęściej wypowiadanym przez ciebie słowem jest ‚kawa’.
 2. Jest godzina 12.00 Uświadamiasz sobie, że nie jadłaś jeszcze śniadania. Po śniadaniu o 12:30 dociera do ciebie, że nie umyłaś jeszcze zębów.
 3. Zastanawiasz się, gdzie podziałaś szczotkę do włosów. Niećwiczony mięsień zanika, nieużywana szczotka znika, proste.
 4. Chcesz sie ubrać i wyciągasz czyste getry z szafy. Getry mają wielką, białą plamę po mleku, a raczej po tym co z mleka zostało.
 5. Planujesz kąpiel bądź prysznic z tymi wszystkimi dobrodziejstwami jak szorowanie pleców, maseczka, olejowanie. Ustawiasz sobie arsenał pachnideł w łazience. Syn i mąż odprowadzają cię z uśmiechem do łazienki. Kiedy jesteś już dobrze spieniona nowym, ekologicznym mydełkiem słyszysz płacz a raczej krzyk połączony z panicznym łkaniem. Koniec kąpieli, koniec spa. Witaj macierzyństwo!
 6. Idziesz do fryzjera po to by napić się ciepłej kawy, fryzura to efekt uboczny.
 7. Temat numer 1 rozmów wszelakich-kupa!
 8.  Wyjście na pocztę bez dziecka traktujesz conajmniej jak relaks w bujanym fotelu. Chillout.
 9. Stałaś się rannym ptaszkiem. A raczej jeden ptaszek ciągle ciebie budzi o bardzo nieprzyzwoitych porach.
 10. Wchodzisz na Zarunie żeby poprzeglądać jakieś fatałaszki, zrobić sobie prezent, nowa sukienka może koszula. Kończysz z koszykiem wypełnionym po brzegi. 99% ubrań stanowi asortyment dziecięcy 1% to skarpetki dla męża.
 11. Nie dojadasz, pijesz zimną kawę, nie dosypiasz, łapiesz w locie sucharka, . Ale kiedy po raz setny widzisz bezzębny uśmiech i obślinioną facjatę małego człowieka, zapominasz o wszystkich niedogodnościach. Jesteś Mamą!

You may also like