Koc z wełny czesankowej

by Moni
koc z wełny czesankowej

Post o kocu z wełny czesankowej był już na blogu, niestety jak wiecie straciłam wszystkie posty. Postanowiłam jednak zamieścić znowu wpis o kocyku, bo bardzo często piszecie do mnie o info do sklepów i namiary na tutoriale z których korzystałam. Zrobienie samemu tego koca, nie jest trudne, ale trochę czasochłonne. Jeśli już nabierzecie wprawy, będziecie w stanie taki koc zrobić w kilka godzin. Ja musiałam robić często przerwy. Byłam w siódmym miesiącu ciąży i okropnie bolały mnie plecy.

Z kilku wskazówek jakie mogę Wam dać, to to, że nic na siłę i na hura. Ja miałam kilka podejść. Robiłam dwa rzędy i prułam i tak kilka razy. Także nie zrażajcie się. Koc przeplatałam na leżąco i takiej metody dotyczą zamieszczone tutoriale. Nie nawlekałam na ręce. Wydaje mi się, że metoda na leżąco jest łatwiejsza, bynajmniej dla mnie. Oczywiście koc z wełny czesankowej nie jest typowym kocem. Jest ciężki i trochę nieporęczny. Te z Was, które już są w jego posiadaniu wiedzą, że zajmuje wiele miejsca i przenoszenie go może umęczyć:)

Uważam jednak, że jeśli jest możliwość wykonania takiego koca samemu, to warto skorzystać. Cena jest niższa i satysfakcja murowana. Wiem, że taki koc zrobiła Dominika  smalleverydayjoys co mnie ogromnie cieszy, bo kocyk wyszedł piękny. Najważniejsze są chęci:) Dajcie znać, czy skorzystałyście z posta i zrobiłyście swój własny kocyk. Jeśli ktoś z Waszych znajomych chciałby zrobić taki koc, śmiało udostępnijcie ten post, będzie mi bardzo miło.

Uściski,

Moni

Sklep Ekspresja Art 

Sklep Filart

Jak zrobić koc z wełny czesankowej I

Jak zrobić koc z wełny czesankowej II

Jak zrobić poduszkę z wełny czesankowej