Jakie macie plany na jesień?

6 komentarzy
Jakie macie plany na jesień?

Jestem osobą, która uwielbia planować. Czasami poprzestaję tylko na planowaniu, czasami z tych planów wychodzą całkiem fajne rzeczy. Tegoroczna jesień jest inna niż wszystkie. Będziemy podziwiać jesienne kolory we trójkę. Tata ma urlop aż 2,5 tygodnia i chciałabym wycisnąć z tego czasu wszystko co się da.

 

Nie chodzi tylko o zaległą pracę, ale również odpoczynek i czas dla mamy. Bo wiadomo, szczęśliwa mama to szczęśliwa rodzina. Mam plany fotograficzne. A właściwie chciałabym obfocić naszą wioskę aby pokazać Wam więcej naszego zakątka.

 

Oprócz tego bardzo zależy mi na tym, aby być coraz bardziej aktywna na blogu jak i na Instagramie. Ostatnio nawet byłam bardzo sfrustrowana, że nie mam czasu na codzienne konwersacje przy kawie. Doszłam do wniosku, że to siedzi tylko w mojej głowie. Muszę tylko swoje potrzeby zrównać z potrzebami mojej rodziny.

 

Ten czas chciałabym wykorzystać na poważne zastanowienie się, co dalej ze swoim życiem zrobić. Bardzo chciałabym pracować zdalnie w domu, ale nie wiem, czy będzie mi dane. Jeśli nie, nie będę rozpaczać. Mam jeszcze przynajmniej dwa lata, na podjęcie męskiej decyzji.

 

Postanowiłam, że będę pisać. Obojętnie, czy na blogu, czy na kartce papieru, ale będę pisać. Często zdarza mi się, że dobre teksty przychodzą mi do głowy w nocy podczas karmienia. Niestety, przeważnie nie mam nic pod ręką do zapisania myśli a rano już nic z tego nie pamiętam.

 

Postawiłam na rozwój osobisty. A właściwie na szlifowanie rysowania. Kiedyś całkiem nieźle sobie radziłam, dlatego teraz, kiedy nie mam na nic czasu(sic!), postanowiłam zacząć rysować na nowo.

 

Mam plan przeczytać kilka książek, których tytuły nie są mi jeszcze znane. Pamiętam jak kiedyś pożerałam książki, dosłownie! Potrafiłam czytać kilka naraz i zawsze wiedziałam o czym są. Teraz niestety nie mam czasu na czytanie. Ewentualnie przeglądanie książek kucharskich. Mam nadzieję, że jeszcze trochę i będzie mi dane przeczytać książkę a nie tylko oglądać zdjęcia.

 

Miałam plan zrobić sweter na drutach, ale w tych okolicznościach będę musiała z tego planu zrezygnować. Może jak Leo podrośnie będę miała więcej czasu:)

 

Jesień kojarzy mi się z dobrym czasem na zmiany. Jestem bardzo ciekawa co przyniesie w tym roku. Jednej rzeczy sobie sama będę życzyć a mianowicie, że nie będę szybko rezygnować z powziętych planów. Nawet jeśli coś nie będzie szło po mojej myśli. Postanowiłam też, że nie będę patrzeć na innych, tylko robić to co uważam za słuszne.

 

Ostatnią rzeczą jest zrzucenie opony. Tak tej z brzucha. Ciągle wracam do posta Madzi jak schudnąć do ostatniego kilograma. Muszę również, koniecznie wrócić do aktywności fizycznej, bo uwielbiam ruch, ale treningi narazie odpadają. Po nieprzespanej nocy padam na twarz. Spacery będą idealnym rozwiązaniem, gdyby tylko jeszcze Leon chciał spać w wózku:)

 

Jestem ciekawa jakie Wy macie plany na jesień. Macie jakieś konkretne postanowienia/marzenia do zrealizowania?

Uściski,

Moni

Może Ci się spodobać

6 komentarzy

Sylvia Październik 5, 2017 - 8:23 am

Żyje ostatnio z dnia na dzień, odpuściłam sobie narzucanie zbyt dużo na barki bo potem jestem sfrustrowana i ciągle się śpieszę. Mam w sobie takie wewnętrzne rozedrganie, zawiesiłam się w próżni, czekam albo raczej szukam spokoju, który na mnie spadnie. Jakaś złość pojawiająca się z błahych powodów powoduje, że nakręcam się niepotrzebnie. A przecież miało być o planach?
Druty i włóczka może to byłoby coś, makatka też mi się marzy a pled z wełny czesankowej to już w ogóle. Mały powrót do przeszłości bo kiedyś to dużo wyszywałam, szyłam i było mi błogo.
Realizacji planów kochana a na te zdjęcia z wioski to jestem bardzo chętna:)

Reply
Moni Październik 5, 2017 - 11:54 am

Sylwia, ja miałam też ostatnio taki jakby kryzys. Chciałam dużo więcej niż mogłabym unieść. Jest lepiej, bo zaczęłam moje potrzeby stawiać na równi z innymi rzeczami. Narazie się uczę;) A włóczka to był i mój plan. Niestety nie mam czasu. Co innego napisać posta a co innego robić sweter. Jestem jeszcze początkująca i nie wiem, czy dałabym radę przy małym dziecku. Bardzo miło mi, że zajrzałaś do mnie:)

Ściskam

Reply
Magda T. Październik 5, 2017 - 11:43 am

Moni, trzymam kciuki za wszystkie plany!!! I cieszę się bardzo, bardzo, że mój wpis o odchudzaniu Ci się podobał :*

Reply
Moni Październik 5, 2017 - 12:01 pm

Mam nadzieję, że znowu moje plany nie pozostaną tylko planami:)<3
Ps.Ja wracam do Twojego posta z przyjemnością!:) Jeszcze muszę bardziej go w życie wdrążyć:)
Ale koktajle już robię:D

Reply
kate.simple.life Październik 5, 2017 - 1:01 pm

Monia cieszę się, że wróciłaś z blogiem. Właśnie przeczytałam wszystkie wpisy 🙂 Wiesz też chcę wrócić do rysunku, ale na razie tylko o tym gadam, a nic nie robię. Porzuciłam rysowanie pod koniec gimnazjum i do tej pory nie tknęłam ani za ołówek, ani za sztalugę…no po prostu nic. I teraz to się tak trochę boję, już pewnie ręka nie ta 🙂 Na obecną chwilę to „rysuję”, ale w programach do projektowania i trochę inne rzeczy 😀
I na drutach bym chciała zacząć, ale nigdy nie robiłam, ale gdybym zaczęła od szalika to może bym dała radę, już nawet włóczki oglądałam i prawie kupiłam 🙂
A do regularnych ćwiczeń też bym chciała wrócić tak po prostu dla zdrowia bo teraz przez ostani miesiąc to raz w tygodniu biegam lub robię trening.
Aj…sporo tych planów, mogłabym jeszcze pisać i pisać…
Uściski Monia :*

Reply
Moni Październik 5, 2017 - 6:17 pm

Kasiu bardzo mi miło, że tutaj zajrzałaś:) Doskonale rozumiem. Ja przestałam rysować w liceum. jakieś dwa miesiące temu zaczęłam rysować i trochę ciężko było, ale im dłużej ćwiczyłam tym było lepiej. No wiadomo czasu brak niestety:) A druty to i ja mam zamiar odkurzyć, ale też czasu nie mam:) ale jak masz chęci kupuj wełnę i rób szalik. Zobaczysz jaka satysfakcja będzie i szalik z czystej wełenki:D
Buziaki Kasiu<3

Reply

Leave a Comment