Miałam mieć wolne

4 komentarze
Miałam mieć wolne

Miałam mieć wolne. Tata postanowił zająć się Małym Człowiekiem.  Mały Człowiek jako pomocnik szefa kuchni, siedział w bujaku, dzierżył pięknie w rączce kocyk i wył, kiedy szef kuchni robił pizzę. Przed oczyma miałam białą stronę, którą chciałam zapełnić słowami. Niestety, płacz dziecka nie jest dobrą pożywką dla weny. Co gorsza, Tata jakby w ogóle nie zwracał uwagi na wyjącego potomka. Próbowałam sklecić parę zdań, na marne. Nie mogłam skupić ani jednej myśli na literkach, wszystkie moje szare komórki myślały o Małym Człowieku.

Pytam męża, co on zrobiłby na moim miejscu -„Włożyłbym stopery do uszu”-odparł i zajął się krojeniem cebuli, kiedy ja już w objęciach trzymałam naszego szkraba. Czy dla wszystkich osobników płci męskiej to jest takie proste? Mam włożyć stopery do uszu i zapomnieć, że mam dziecko? To jest chyba ta matczyna miłość pomyślałam, kiedy kolejne strugi śliny spadały na moją i tak już oślinioną bluzkę. Wiecie, te wszystkie rady o nie noszeniu dziecka na rękach, bujaniu we wózku, nie reagowaniu na każde skomlenie, można sobie wsadzić głęboko, serio. Bo o ile nie rusza mnie płacz dzieci w supermarketach, to szczerze nie potrafię znieść płaczu naszego Leona.

Dobrym przykładem są nasze spacery. Czasami nasz malec jest cichutki jak myszka, zasypia, albo bawi się kocykiem. Innym razem potrafi zanosić się płaczem od wyjścia z domu. Jedyną rzeczą jaka pomaga jest wzięcie na ręce. Dostałam już reprymendę od bardziej doświadczonych, że jak płacze to niech płacze. Jestem na spacerze i mam się nim delektować. Świeże powietrze dobrze robi na umysł, więc pomimo płaczu mam korzystać. Chętnie taką mądralę zostawiłabym z naszym, wyjącym w niebogłosy  synem w pokoju i wręczyła książkę. Na odchodne, wdzięcznym głosem życzyłabym przyjemnej lektury.

Pisząc tego posta mam stopery w uszach. Poszłam za radą mojego męża. Czuję się trochę jak pisarka we własnym, cichym kącie. Całkiem przyjemne uczucie, kiedy słyszysz tylko własne myśli, nic cię nie rozprasza. Wierzę, że Leon ma się dobrze w końcu jest z Tatą. Uwierzcie bądź nie, na płacz Leona, stopery to za mało.

Uściski,

Moni

Może Ci się spodobać

4 komentarze

Magda T. Październik 18, 2017 - 8:55 am

Odpowiem Ci – tak – dla wszystkich facetów to takie proste 😀 Ale powiem Ci też, że przy czwórce dzieci już nie każdy płacz na mnie działa tak jak kiedyś. Rozpoznaję bez problemu ten żałosny, pełen rozpaczy. Ten „bo chcę” nauczyłam się olewać, kiedy „mam wolne” – ale też ten płacz przychodzi na późniejszym etapie 🙂

Reply
Moni Październik 19, 2017 - 8:35 am

Ja staram się odróżniać rodzaje płaczu, ale Leon jest jeszcze taki malutki:) Zauważyłam, że jeśli chce na ręce, albo naszej uwagi krzyczy w inny sposób niż zazwyczaj:) jest to dość zabawne, ale co będzie potem ;D

Reply
Ola Poems Październik 19, 2017 - 6:18 pm

Aj Moni… no cóż ja Ci napiszę: Szef ewidentnie trzyma Was twardą ręką! Yyyy rączką właściwie. Rąsiunią! 🙂

Reply
Moni Październik 20, 2017 - 5:43 pm

Trzyma rąsiunię na pulsie:)

Reply

Leave a Comment